פתיח. מוזיקלי. טוב, כשאנחנו אומרים “מוזיקלי”…

 

חדשות

 • מרקוס “נוץ'” פרסון, האיש והזקן, הכריז על המשחק החדש שלו: 0x10c
 • בניגוד לכל מראית עין של היגיון, הוליווד מתקדמת לקראת סרט שמבוסס על המשחק המיתולוגי Rampage.
 • מפתחי משחקים מעידים על הWii U לא עומדת באותה הרמה של… קונסולות הדור הנוכחי. נינטנדו, ברצינות. מה עובר עליכם?
 • ובפינת ההיגיון הבלתי צפוי – השמועות אומרות שבוטל Prey 2.
 • EA  מציגים: The Ultimate Shortcut Bundle – שלמו ארבעים דולר וקבלו את כל שדרוגי הנשק והרכב. כלומר, לא כולם.

 מה אנחנו משחקים

 •  ארז: להיות חולה, Resident Evil Revelations
 • יותם: Mass Effect 3, Ninja Gaiden 3, Capcom Digital Collection

האקדמיה – דיון ארוך ומנומק.

 •  עשר המכות של עולם הגיימינג.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0 comments on “019 – כולם עושים סדר, קונסוליירים עושים בלאגן

 1. שנאוצר Apr 5, 2012

  לנשום לרווחה? אתם ראיתם את סרטוני המשחקיות של “Prey 2”? זה משחק עולם פתוח שבו אפשר לטפס על כל בניין ועל כל משעול, ושאתה משחק בו צייד ראשים טקסני אשר לוקח חלק בהתנקשויות ומרדפים אינסיביים! אני לא יודע אם זה יהיה (או היה אמור להיות) משחק טוב, אבל “משעמם” זה בערך הדבר האחרון שאני יכול להגיד עליו.

  • שנאוצר, אני שיחקתי בPray הראשון – כלומר, שיחקתי בו עד שנכנסתי לתרדמת של שלושה חודשים מרוב שיעמום. אין לי שום בעיה שיעשו משחק מגניב של עולם פתוח שבו אפשר לטפס על כל בניין ועל כל משעול, ושאתה משחק בו צייד ראשים טקסני אשר לוקח חלק בהתנקשויות ומרדפים אינטנסיביים; אני לא מבין למה צריך לקשור אותו למותג המשעמם ביותר מאז ומעולם.

 2. bs315 Apr 8, 2012

  המון תגובות! אם כי בין הרגע ששמעתי את הפודקאסט שלכם ועד שהתיישבתי לכתוב את התגובה הזאת עברה שנה וחצי, ואני מנסה לפענח הערות קטנות שכתבתי לעצמי בטלפון, אז ייתכן שאני מפספס כמה דברים, או לא מדייק לחלוטין כשאני אומר אותם:

  1. DLC שמגיע על הדיסק של המשחק: יותם – ארז אמר לך משהו, אני לא זוכר מה, ואז אמרת בתגובה שגם אם אף אחד לא יקנה את ה- DLC הזה, “הוא כבר פותח”. ברור לך שאפשר להשליך את ההגיון הזה גם על המשחק כולו, נכון? גם אם אף אחד לא יקנה אותו, “הוא כבר פותח”. בכל מקרה, אני עדיין חושב שהשאלה האם ה- DLC נמצא על הדיסק או לא היא חסרת משמעות לחלוטין, והשאלה היחידה שרלוונטית היא “האם המשחק מספק תמורה למחיר שלו” ו”האם ה- DLC מספק תמורה למחיר שלו”.

  2. SimCity לא ידרוש חיבור קבוע לאינטרנט, אלא רק הזדהות אונליינית כשהמשחק עולה, ואחר כך החיבור יכול ליפול. נכון, זו עדיין מכה ובעיה רצינית, אבל מכה פחותה בהרבה.

  3. שוב יותם – כשהתלוננתם על הגיימרים הבכייניים, אני חושב שקצת הכנסת את עצמך לפינה ואמרת דברים שלא בדיוק התכוונת אליהם. האיכות מורכבת מ- 50 אחוז מה שהיוצרים יצרו ו- 50 אחוז איך שזה נתפס ע”י הגיימרים? באמת? זה כאילו שרמזת שאין דברים שניתן להוכיח שהם מחורבנים באופן אובייקטיבי. או לפחות, באופן סטטיסטי. או לפחות, שאפשר להגיד מפורשות שמבחינה טכנית הם עושים דברים בצורה מחורבנת, גם אם מבחינה אומנותית זה נתון לפרשנות. בכל מקרה, קשה למתוח את הגבול על איפה נגמרת הבכיינות “הלגיטימית”. לכולנו ברור שהגשת תלונה לאיגוד הסחר האמריקאי (או וואטאבר) נמצאת הרבה מעבר לגבול – אבל תלונות על ה- DRM של משחק מסוים, למשל?

  4. ולבסוף, בנוגע לשמועות על קונסולות הדור הבא: ארז, ברור לי שזה מכניס הרבה גולשים לאתר, ושכשמדובר באתר מסחרי יש סט שלם של שיקולים שזו ממש לא חוכמה מצידי להתעלם ממנו, אבל אתה יודע, אתה *יכול* להיות חלק מהפתרון. 🙂

 3. אולי באמת הכנסתי את עצמי לפינה [פייי, מאז שהקלטנו… מי זוכר?], אבל מה שאני מתכוון אליו הוא: האם משהו הוא “טוב” הוא תלוי פרשנות. קח את “החדר” של טומי וויזו, למשל: זבל בתור סרט, קורע בתור אירוע WTF.
  ברור שקיים משחק גרוע באופן סטטיסטי [“גרוע אובייקטיבית” מרמז על מדד טיב שלא תלוי בסובייקט, מה ש, אהם, לא ממש קיים], אבל אני אומר שעדיין אפשר להינות ממנו. EDF הוא דוגמה מוצלחת למדי, ואפילו [למרות שברור לי שעוד אתחרט על זה] Asura’s Wrath.

הקונסוליירים © 2015