01:14– חדשות

 • שיגרו מיאמוטו פורש מנינטנדו. Or is he…?
 • THQ מצמצמת באופן דראסטי את מחלקת הUdraw שלה. יותם בעד.
 • PSvita מוגבל לחשבון פלייסטיישן בודד, אלא אם אתם מוכנים לשלם לסוני שכום שהוגדר כ”מלאנתלפים כסף”.
 • שני סרטונים טריים של Devil May Cry החדש שוחררו, והם מציגים משהו ביןDMC הרגיל לAmerican Mcgee’s Alice הראשון. גם פה יותם בעד. גם ארז, אבל יותם יותר.
 • שוחרר וידאו של המשימה הראשונה בNinja Gaiden 3. למי שתהה, רמת הריאליזם ההיסטורי נשמרת באותה מידה של כבוד בה נשמרה במשחקים הקודמים בסדרה.

 19:56- מה אנחנו משחקים

 • אין. במקום זה, סקירה של הVGA: ההכרזות, הזכיות והאכזבות. בעיקר האכזבות.

59:03- שאלות הגולשים!

 • מלא שאלות, והצעה מפתיעה לפגישה רומנטית.

השבוע אין דיון אקדמי, בגלל הדיון הארוך בנושא הVGA, ולכן אותן האפשרויות פתוחות לשבוע הבא: DLC או Motion Sensing? על מה תעדיפו שנלהג? הצביעו והשפיעו.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0 comments on “007- מכשפים באבו-דאבי

 1. אחלה פרק, כרגיל!
  יש לי שאלה, אבל לא שאלת גולש שאני מצפה עליה לתשובה בפודקאסט:
  השאלות האחרונות שאני שלחתי וההמלצה שלי יגיעו בפרק הבא?

  (ובדיחה לסיום – זה רק אני, או שהנערה בטריילר של The Last of Us נראית באופן מפחיד כמו אלן פייג’ ב”ג’ונו”?)

  • כן, נגיע לשאלות שלך בשבוע הבא. כמו שבטח שמת לב, היו די הרבה השבוע [:

   לגבי לאסט אוב אס- אני חייב לציין שהטריילר הרגיז אותי יותר מדי מכדי שאבחין. זה מצטייר כמשחק שכולו זועק ג’נריות- בדמויות, בפרטי העלילה המועטים שנחשפו, במה שראינו מהוויזואליה, אפילו [או אולי במיוחד] בדיאלוגים- וזה מאכזב בעיני שבעתיים כשזה מגיע מהחבר’ה של אנצ’ארטד.

 2. הלו הלו הלו הלו! הלו! הלו! הלו, הלו!

  אני מאוד מחבב אתכם והכל. באמת. אתם חבר’ה טובים. אולי יותם קצת פחות. אבל אתם חבר’ה טובים.

  אבל ההתנסחות שלכם על סדרת טוני הוק מוציאה את הפאנבוי הכי קטן ומושתן שבתוכי החוצה. ומי שמכיר אותי יודע שבדרך כלל הפאנבוי הזה מחכה לרגע שבו ידברו על משחקים של Valve לפני שהוא מתפרץ.

  אז, הדעה שלי (בנקודות. אני תמיד כותב בנקודות כשאני כועס):

  1. סדרת משחקי טוני הוק היא סדרת משחקים *מצוינת*. או יותר נכון, היא היתה סדרת משחקים מצוינת, עד שאקטיויז’ן שחטו אותה לחלוטין, כפי שהם עושים עם כל מותג מצליח שלהם. זה לא רק אני אומר את זה. הציונים הממוצעים של ארבעת המשחקים הראשונים בסדרה (בגרסאות הפלייסטיישן) הם 92, 98, 97 ו- 94 (!).
  2. בתגובה ל”לא אכפת לנו מזה, אנחנו לא משחקים משחקי ספורט” – הרשו לי לגחך. קודם כל, כי “טוני הוק” הוא משחק ספורט בערך כמו ש- Uncharted 3 הוא סימולציית רכיבה על סוסים.
  3. אני בכלל לא אוהב משחקי ספורט!
  4. אני לא מקבל דעה של אף בנאדם שלא באמת *ניסה* את אחד מהטוני-הוקים המוקדמים לפני שהוא החליט שהם לא מעניינים אותו. יש כאלה שבאמת המשחקים האלה לא מתאימים עבורם (אני לא יודע אם הייתי נכנס אליהם כל כך אם הייתי מנסה אותם לראשונה עכשיו, ולא כשהייתי צעיר ועם יותר זמן פנוי). אבל בהתחשב בעובדה שהתגובה שלי לנוכח “טוני הוק 3” היתה “מה? אני באמת חייב לכתוב על זה ביקורת? אוף, זה נראה ממש מפגר!”, אני נוטה לחשוב שלמשחק הזה יש נטייה ליצור רושם ראשוני שלילי, אבל הוא הרבה יותר טוב מזה.
  5. למה עושים לזה חידוש HD? מאותה הסיבה שעושים לכל משחק אחר חידוש HD, פחות או יותר, עם הבונוס שאולי הדבר הזה יוכל להחזיר את סדרת טוני הוק למודעות קצת, אחרי שאקטיויז’ן הצליחה לרמוס כל זכר לדעה חיובית שהיתה לאנשים על הסדרה הזאת. בכל אופן: אני ממש מתלהב מהאפשרות של לשחק במשחקים האלה על קונסולה מודרנית, עם אפשרות חיבור נורמלית לרשת, Leaderboards, וכן, גם גרפיקה יותר מוצלחת. זה לא כמו משחקי ספורט אחרים, שהגרפיקה היא הדבר היחיד שמשתנה בהם משנה לשנה. משחקי טוני הוק לקחו כמה תפניות עצומות מבחינת הגיימפליי בכל משחק מהרביעי והלאה.
  6. למפיצים חשוב ממש שהמשחק ימותג עם השם “טוני הוק” מאותה הסיבה של- EA חשוב שמשחק הגולף שלהם ימותג עם “טייגר וודס”. לא רק אנשים שהם סקייטרים מכירים את השם הזה – הוא מזוהה עם המון סוגי של ספורט אקסטרים.

  בקיצור, מבין הדברים החדשים שהוצגו לראשונה במהלך VGA, החידוש של טוני הוק הוא, בקלות, המשחק שהכי מעניין אותי.

  וכן, שנאוצר, הדמות הנשית מ- The Last of Us ממש ממש דומה לג’ונו.

  • הלו? הלו? הלווווו? ניתק.

   טוני הוק 2 היה אחד המשחקים החביבים עלי ואחד המשחקים הלא-עלילתיים היחידים שסיימתי בחיי. עד כדי כך השפעתו עלי היתה גדולה שעד היום, בכל פעם שאני רואה מישהו על סקייטבורד When Worlds Collide של פאוורמן5000 מתחיל להתנגן לי בראש.
   That being said, זו סדרה שזקנתה, איך נאמר, מביישת מעט את נעוריה. אנחנו מקבלים כמעט בכל שבוע את השאלה “מה עושה בעיניך משחק המשך טוב” והתשובה- שלי לפחות- היא תמיד “האם הוא מוסיף משהו קונקרטי על המשחק הקודם?”. סדרת טוני הוק, צר לי לומר, חדלה מלחדש. האם זו אשמת אקטיוויז’ן? אולי. אפילו הייתי מרחיק ואומר שזה סביר מאוד להניח. האם זו אך ורק אשמת אקטיוויז’ן? לא בטוח. אנחנו מדברים, אחרי הכל, על סדרה בת 11[!] משחקים; להגיד שזה מתחיל להרגיש עבש זה אנדרסטייטמנט השנה.

   למפיצים חשוב שהמשחק יצא עם השם של טוני הוק, נכון. למפיצים גם חשוב להכריז בטקס גדול ומפוצץ מי יהיה על העטיפה של NFL החדש. העניין הוא שזה חשוב *רק* למפיצים- אתה לא באמת רוצה להגיד לי שיש הבדל במשחק אם השם של טוני הוק או שון ווייט- אלוף העולם לדושבאגז במשקל בינוני עד כבד- מופיע בכתוביות הפתיחה או לא. זה עוד תסמין של שימת הדגש בתעשיית המשחקים על החלק של ה”תעשיה”. אני יודע שככה זה, אבל איך כתב היינלין הזקן והטוב? אני לא חייב לאהוב את זה- ואני לא.

   ולגבי חידושי HD- שוין. האמת שיש לי מה לומר על זה, אבל היות וזה נושא לדיון שעמד להצבעה וידובר, כנראה, לקראת סוף החודש, אני אשמור את זה לשיחה לייב. רמז- אני לא הכי בקטע של זה.

   …אנד דונ’ט גט מי סטארטד על אביזר הסקייטבורד שלהם. פשוט… לא.

   • הבעיה עם הפסקה הראשונה של התגובה שלך היא שלא מדובר בסדרה שהפסיקה לחדש. די ההיפך מזה – הם ניסו לחדש כל הזמן (לפחות מהמשחק הרביעי ואילך). פשוט איפשהו אחרי המשחק הרביעי בסדרה זה הפסיק לעבוד להם. ואיך היית קורה לאביזר הסקייטבורד הפתטי ההוא אם לא “ניסיון לחדש”? ניסיון שכשל, אבל ניסיון.

    בדיוק מהסיבה הזאת אני מתרגש דווקא מחידוש של שני המשחקים הראשונים בסדרה. כמובן, אם אתה לא מתרגש מחידושי HD זה לא ישנה שום דבר, אבל בניגוד למשחקים שעברו חידוש HD עד עכשיו (God of War, Ico, Beyond Good & Evil…), דווקא למשחק כזה, עם פוטנציאל למולטיפלייר מוצלח על תשתיות משחק ברשת מודרניות, זה רעיון הרבה יותר מעניין.

    ולגבי השם של טוני הוק – כן, ברור לי שזה רלוונטי רק לצרכי יחצ”נות ופרסום (אני לא בטוח אם אתה יכול להגיד בעקבות זה שזה חשוב *רק* למפיצים – אם זה גורם לעוד 50 אנשים לקנות את המשחק, כנראה שזה חשוב גם ל- 50 האנשים הללו). בצורה שבה התרעמת על זה חשבתי שטוני הוק הרג לך את צב המחמד בגיל 3, או משהו כזה.

 3. ארורה התבנית הזאת שלא נותנת להגיב לך ישירות.

  פרט לסקייט [אני מסרב לעשות שימוש באביזר המגוחך הזה], אני חושב שדגמתי לפחות כמעט כל משחק טוני הוק מאז השני בסדרה; אולי בגלל שלא השקעתי מעבר לשעה פחות או יותר בכל אחד, פיספסתי את הניואנסים העדינים ששינו את כל האחד, אבל פרט לתוספת של עלילה אחרי המשחק הרביעי הם נראו לי פחות או יותר אותו הדבר. אולי אתה צודק, אולי אני צודק, אבל אני הכי חשוב שאני יכול לערוך את התגובות שלך ככה שיגידו שאתה מסכים איתי [:

  לגבי חידושי HD- למרות שהבטחתי לעצמי שאני לא אכנס לזה כאן- זה בעיקר תלוי, עבורי, במשחק המחודש. אני עומד במאה אחוז מאחורי החידוש לאי הקופים וחושב שהחידוש להיילו הוא בזבוז זמן וכסף. עניין של טעם, אני מניח, כמו פחות או יותר הכל.

  אין לי שום בעיה עם טוני הוק כשלעצמו- פשוט קצת מרגיז אותי שמיצבו אותו בתור איזה אייקון לקהילת הגיימרים ודוחפים אותו לכל טקס או אירוע של התחום. וצב המחמד שלי לא מת, הוא עבר לשחק עם אלוויס בחווה.

 4. YANIV Dec 14, 2011

  אני לא רוצה להפריע לוויכוח הסוער הזה אבל נראה לי שלא הכנסתם את השאלות שלי?

  • לעזאזל, אתה צודק. לגמרי פאשלה שלי; השאלות שלך ישאלו [ראשונות!] בפרק הבא. מבטיח.

 5. מה אתם חושבים על fragfx האם באמת אפשר לשחק עם זה

הקונסוליירים © 2015